Πατήστε "Enter" για μετάβαση στο περιεχόμενο

Την Πέμπτη 25/04/2024 διοργανώθηκε από το Γυμνάσιο μας ενημερωτική δράση για τους γονείς και κηδεμόνες του σχολείου μας με θέμα “Οικογένεια και Σχολείο – προστατεύουμε τα παιδιά και ενώνουμε δυνάμεις ενάντια στη βία”.
Είχαμε την τιμή και τη χαρά να έχουμε ομιλήτρια την κα Μαρία Παναγιωτάκη, ψυχολόγο-κοινωνιολόγο και μέλος της ομάδας δράσης για την πρόληψη και αντιμετώπιση της ενδοσχολικής βίας και του εκφοβισμού της Ββάθμιας Δ/νσης Ηρακλείου, η οποία συζήτησε μαζί μας συμβουλές και καλές πρακτικές σχετικά με προβληματισμούς που αφορούν γονείς και εκπαιδευτικούς. Ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση.
Ευχαριστούμε θερμά και τους γονείς του γυμνασίου μας, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν στην πρόσκλησή μας. Η καλή συνεργασία σχολείου και οικογένειας ενισχύει ακόμα περισσότερο τον κοινό στόχο όλων μας.
Ελπίζουμε και σε παρόμοιες μελλοντικές δράσεις!