Υπενθύμιση υποχρεώσεων μαθητών σχετικά με COVID-19

Αγαπητοί γονείς,

Σας υπενθυμίζουμε ότι για την εισοδό τους στο σχολείο τη Δευτέρα 04.10, οι μαθητές θα πρέπει να επιδείξουν αρνητικό self test (μέσω της “Σχολικής Κάρτας για Covid-19” συμπληρωμένη και υπογεγραμμένη από τον/την κηδεμόνα τους) το οποίο θα πρέπει να έχει διενεργηθεί στο διάστημα από Πέμπτη 30.09 έως και Δευτέρα 04.10 το πρωί.

Αντίστοιχα, για την είσοδο τους στο σχολείο την Τρίτη 05.10, θα πρέπει να έχουν συμπληρωμένη μία νέα “Σχολική Κάρτα για Covid-19” με βάση το αρνητικό αποτέλεσμα self test που θα έχουν πραγματοποιήσει μέσα στο τελευταίο 24ωρο.

Τέλος σας υπενθυμίζουμε ότι, τα παραπάνω ισχύουν για μαθητές και μαθήτριες που δεν είναι πλήρως εμβολιασμένοι (14 ημέρες μετά την 2η δόση) ή δεν διαθέτουν πιστοποιητικό νόσησης τελευταίου εξαμήνου.

Με εκτίμηση,

Αλέξανδρος Αντωνίου,